Přebor kraje Vysočina v bleskové hře

TJ Žďas Žďár nad Sázavou uspořádala pro šachisty přebor kraje v bleskové hře jednotlivců, součet bodů předem nahlášených čtveřic z jednotlivých oddílů pak daly výsledek přeboru kraje družstev. Zúčastnilo se sice jen 23 šachistů, ale účast 3 mistrů, 1 ženské mistryně a 9 kandidátů mistra svědčila o tom, že hráli ti nejlepší.

Hrálo se systémem každý s každým. Ve velmi vyrovnaném a bojovném turnaji se nakonec z vítězství a práva účasti na finále MČR v bleskové hře radoval mistr Oldřich Sedláček, který získal z 22 partií 17,5 bodu. Z náměšťských šachistů nejlépe odstartoval Jan Tesař, který byl zpočátku na čele, první porážku utrpěl až v 8.kole od oddílového kolegy Petra Mičulky. Ke konci turnaje Honzovi trochu došel dech, přesto lze 6.místo považovat za solidní výsledek. Eva Kulovaná od turnaje jistě očekávala více, její hra byla nevyrovnaná. Pavel Dittrich byl sice dlouho bez porážky, ale na bleskový turnaj zakončil příliš mnoho partií remízou. Petr Mičulka se rozehrával pomalu a řadu vyhraných partií prohrál překročením času, takže 2 body z prvních 10 partií znamenaly katastrofu a v druhé polovině pak doháněl, co se dalo. Sotva průměrný výsledek Evy, Pavla a Petra stačil jen na umístění v polovině tabulky.

V přeboru Vysočiny družstev zvítězili suverénně šachisté Gordic Jihlava v sestavě Žigo, Bína, Píza, Kozlíček před TJ Náměšť nad Oslavou (Tesař, Kulovaná, Dittrich, Mičulka), Žďas Žďár A (Večeřa, Fišar, Bukáček, Carbol) a Žďár B (Celý, Vašut, Hájek, Petr).

Přes nevalný výsledek si náměšťští šachisté zahráli řadu zajímavých partií. Pokud budou turnaje s rychlým tempem hrát častěji, jistě se dostaví i výsledky, na jaké jsou zvyklí z ligových soutěží.

Celkový výsledek přeboru Vysočiny v bleskové hře : 1.Sedláček a 2.Žigo 17,5(22), 3.Bína 16,5, 4.Celý 16, 5.Vašut 15,5, 6.Tesař, 7.Píza, 8.Kozlíček a 9.Večeřa všichni po 13,5, ... 12.Kulovaná a 13.Dittrich 11,5, 14.Mičulka 11 (50%) atd.