Letní turnaje náměšťských šachistů

Náměšťští šachisté nezaháleli ani v letních měsících. Největších úspěchů dosáhli Eva Kulovaná v Bělehradě, David Kaňovský v Pardubicích a Olomouci a Tomáš Lampíř v Aberdeenu.

Šachisté TJ Náměšť nad Oslavou v sestavě David Kaňovský, Martin Petr, Petr Bělohlávek, Petr Mičulka a Jan Tesař se v Pardubicích umístili na mezinárodním mistrovství ČR družstev (turnaj „E“) na slušném 17.místě, což znamenalo 6.místo v ČR. O titul mistra ČR přitom bojovali v posledním kole proti šťastnějším Pardubickým, v jejichž řadách hrála loňská posila Náměště v 1.lize Michal Novotný, který se s pardubickým družstvem radoval z titulu.

Michal Novotný se v Pardubicích v maratónu (turnaj „H“) umístil s 72,5 body na 24.místě (5.z ČR) ze 128 účastníků.

V rapidu (půlhodinovky, turnaj „G“) uhrál David Kaňovský vynikající 39.místo (10. z ČR) z 301 účastníků (z toho 40 mezinárodních velmistrů a ještě více mezinárodních mistrů), v tomtéž turnaji se umístil Michal Novotný na 128.místě a Jan Tesař na 208.místě.

David Kaňovský hrál ve velkém stylu i ve velmistrovském turnaji („A“), kde skončil na výborném 130.místě (26. z ČR) ze 376 účastníků.

Turnajů v Pardubicích se nemohla zúčastnit Eva Kulovaná, která reprezentovala ČR na ME juniorských družstev v Bělehradě (Srbsko a Černá Hora). Hrála vynikajícím způsobem a spolu se Soňou Pertlovou z Třince si přivezly stříbro, což je fantastický úspěch! 1.Srbsko a Černá Hora, 2.ČR, 3.Slovensko, 4.Rumunsko, 5.Slovinsko, 6.Německo, 7.Srbsko a Černá Hora 2.

Tomáš Lampíř zase reprezentoval ve skotském Aberdeenu na tradičním Glorney + Faber Cupu družstev do 18 let. 2.místo ČR za Anglií před Belgií, Skotskem, Irskem a Walesem je slušné, Tomáš reprezentoval poprvé a jistě ne naposled.

Petr Velička dostal angažmá v Portugalsku a kromě trénování místních šachistů hrál přes léto jako obvykle řadu turnajů po celém Pyrenejském poloostrově.

Skvělého úspěchu dosáhl David Kaňovský na mistrovském turnaji v Olomouci. Již výhra v 1.kole nad ruským mezinárodním mistrem dávala tušit, že Davidova výkonnost stabilně roste. Po 6 kolech měl 3 body, což se dalo hodnotit jako velice solidní. Potom se David utrhl ze řetězu a vyhrál všech zbývajících 5 partií ! S 8 body z 11 partií skončil na 2.místě a zároveň splnil 1.normu pro udělení titulu mezinárodního mistra. Davide, zopakuj to brzy!

Petr Mičulka dostal do Olomouce pozvánku na bleskový turnaj V.I.P. Skončil na 4.místě z 15 (zvítězil mistr FIDE Sejkora) a ještě mohl psychicky podpořit Davida Kaňovského, jehož výkon je možné hodnotit v superlativech.

Věřme, že se náměšťským šachistům bude dařit i v ligových bojích, které začnou v říjnu.