Mladí šachisté z Náměště úspěšní v Lize mládeže Vysočiny

Ve Žďáru nad Sázavou se uskutečnil 2.turnaj ze seriálu 8 šachových turnajů pro mládež do 15 let pod názvem „Liga mládeže Vysočiny“. Druhého turnaje se 21.listopadu zúčastnila početná výprava z Náměště – Rudolf Zezula, Martin Homola a David Mičulka v nejmladší kategorii H9, Tomáš Homola v H13 a Jitka Košutová v D13, která uspěla a po náledí si domů odvezla 5 diplomů. I celková účast byla vyšší než v 1.turnaji – hrálo 69 dětí z celé Vysočiny.

 

Pořadatelé po připomínkách ohledně věkových kategorií rozdali diplomy prvním třem v H9 za první turnaj. Tam zvítězil náměšťský Rudolf Zezula. David Mičulka byl na 1.turnaji před 7 týdny na 4.místě v H9, takže diplom nedostal. Vynahradil si to tentokrát, uhrál 5 bodů ze 7 partií, když v posledním kole porazil celkového vítěze prvního turnaje Hurycha, který se po hrubé chybě ihned vzdal. David vyhrál kategorii H9, mezi 16 hráči v této kategorii obsadila Náměšť kompletně stupně vítězů, když Martin Homola se umístil po bojovném výkonu na 2.místě (uhrál navíc 3.výkonnostní třídu) a Ruda Zezula, kterému se nevydařilo všechno podle představ, byl třetí. Tomáš Homola hrál taky výborně a tak se všichni kluci umístili v první třetině celkové tabulky. Jitka Košutová hrála velmi dobře a odvezla si diplom za 2.místo v kategorii D13.

 

Celkové pořadí 2.turnaje : 1.Škoda 7 bodů (Bedřichov), 2.Kocourková 6 (Havlíčkův Brod), 3.Němec 6 (Bedřichov), ... 12.David Mičulka 5, 17.Tomáš Homola a 19.Martin Homola oba 4,5, 23.Rudolf Zezula 4, 46.Jitka Košutová 3 (všichni Náměšť), ... celkem 69 účastníků.

Kategorie H9: 1.David Mičulka 5, 2.Martin Homola 4,5, 3.Rudolf Zezula 4. Kategorie D13: 1.Kocourková 6, 2.Jitka Košutová 3, 3.Melounová 2.

(MIČ)