Přebor Vysočiny v rapid šachu v Náměšti nad Oslavou.

V sobotu 3. dubna se uskutečnil v Náměšti krajský přebor v rapid šachu jednotlivců pro rok 2004. Hrálo se sedm kol švýcarským systémem s tempem 2 x 20 minut. Poněkud menší počet účastníků (22 hráčů ze šesti oddílů) nahradila jejich vysoká kvalita – o titul krajského přeborníka bojovalo 9 kandidátů mistra a jedna ženská mistryně.

Turnajem prošel bez zaváhání nejvýše nasazený Vladimír Šenkýř z Jiskry Havlíčkův Brod, který povolil svým soupeřům pouhé 2 remízy a obdržel za svůj výkon pohár a finanční cenu. Také druhé místo patří zástupci havlíčkobrodského šachu Jiřímu Tůmovi, který se současně stal juniorským přeborníkem kraje. Bronzovou medaili za třetí místo vybojoval nejlepší zástupce exprvoligové TJ Náměšť Petr Mičulka. Dorosteneckou přebornicí se stala jediná dívka v turnaji – Eva Kulovaná z TJ Náměšť, která obsadila celkové 4. místo.

Oživením přeboru byla účast mladých šachistů ze Sokola Kamenice, vedených Vladislavem Nožičkou, kteří dali přednost těžkým soupeřům z řad dospělých před žákovským přeborem v Havlíčkově Brodě.

Cenou byli odměněni i nejstarší účastník turnaje Jaroslav Horák z 1. ŠK Jihlava a nejmladší hráč Filip Fiala ze Sokola Kamenice. První tři hráči obdrželi medaile, prvních pět finanční ceny podle propozic turnaje. Přebor bez problémů odřídil rozhodčí 3. třídy Štefan Paulenda. Hráčům byl k dispozici bufet v hrací místnosti a blízká restaurace, všichni účastníci obdrželi drobné upomínkové předměty od sympatizujících sponzorů – MÚ Náměšť a firmy Envinet Třebíč. Dík patří panu ing. Petru Mičulkovi a panu RNDr. Pavlu Poláčkovi.

Přebor Vysočiny v rapid šachu byl po skončení mistrovských soutěží družstev dobrou přípravou na další soutěže ve zrychlených formách hry, které šachisty čekají v následujících měsících a zejména na vrchol letošní šachové sezóny na Vysočině – Festival šachu Vysočiny,

který pořádá VV KŠS ve spolupráci s ŠO Jiskra Havlíčkův Brod ve dnech 1. – 6. července.