Primus 2004

 

    Poslední březnový den, za doprovodu burácivého větru, který naším vozidlem komíhal ze strany na stranu, vyrazila malá hrstka náměšťské šachové tlupy vstříc dobrodružství, na jehož konci třímal pro vítěze exkluzivní 8-denní zájezd do Itálie. Samozřejmě nemám na mysli nic jiného než osvědčený středoškolský turnaj „Primus Ludi Scacorum“, jehož 11. ročník si opět vzal pod záštitu klub bučovických šachistů v čele s horlivým organizátorem Honzou Gorčákem. I letos poskytly všem bojovníkům do puntíku ideální podmínky pro královskou hru honosné prostory místního gymnázia.

    Bez záváhání, čili bez jediné porážky, dokázali turnajem projít pouze dva odvážní z celkového počtu 76 účastníků – David Kaňovský, student Gymnázia Třebíč, jenž ziskem 7½ bodů vybojoval 1. místo, a tím pádem i možnost vypravit se v prvním prázdninovém měsíci na slunečné písky horkých italských pláží, a Petr Bělohlávek, maturant SPŠT Třebíč, který za vítězem zaostal pouze o půl bodu a odvezl si domů kvalitní digitální hodiny v ceně téměř 2000,- korun. Třetí místo doslova „vyhaluzoval“ znojemský bojovník Jan Dočekal a na pověstné „bramborové“ si pochutnala Eva Kulovaná, taktéž z Gymnázia v Třebíči, i přesto, že Honzu jako jediná donutila sklonit vlastního krále k zemi. Poslední z naší čtveřice – Tomáš Lampíř – skončil po těžkých partiích na 9. místě, kdyby však v posledním kole dal Honzovu králi jednotahový mat, který při krajním nedostatku času přehlédl, mohla být společná oslava ještě růžovější – byli bychom totiž dosáhli absolutního triumfu v podobě prvních čtyř míst celkového pořadí!Snad příště…

    Závěrem bych ještě rád poděkoval panu Kaňovskému za dovoz a odvoz na místo určení a popřál nám mnoho vítězství i v dalších letech.

 

(KAŇ)

 

Primus Ludi Scacorum, Bučovice 2004
Konečné pořadí (Round 9)
    Příjmení                 Elo Klub                   Body  Buch MBuch Progr
  1 KANOVSKY,David (1)      2302 Gymnazium Trebic        7.5  53.5  42.5  42.0
  2 BELOHLAVEK,Petr (2)     2227 SPST Trebic             7.0  54.0  41.5  38.0
  3 DOCEKAL,Jan (5)         2104 SPgS+G Znojmo           7.0  52.0  41.0  39.0
  4 KULOVANA,Eva (7)        2054 Gymnazium Trebic        7.0  51.5  40.0  35.0
  5 HROBAR,Vlastimil (21)   1640 SZS Brno                7.0  47.5  39.5  34.0
  6 HOLUSOVA,Tana (3)       2180 G Frydek-Mistek         6.5  49.5  38.5  33.0
  7 HEJNY,Jaroslav (12)     1897 ZS Brankovice           6.5  48.5  37.5  32.5
  8 VICAR,Petr (16)         1731 Gymnazium Straznice     6.5  44.0  35.0  31.5
  9 LAMPIR,Tomas (10)       1999 Gymnazium Trebic        6.0  54.5  43.5  35.0
 10 MUDRA,Tomas (6)         2088 G Krenova Brno          6.0  52.5  42.0  35.0
 11 FOJTIK,Tomas (8)        2046 Gymnazium Breclav       6.0  51.5  40.5  30.0
 12 KUNCAR,Petr (4)         2162 ISS Brno                6.0  49.0  38.0  30.0
 13 ZAVADILOVA,Jana (13)    1745 Gymnazium Bucovice      6.0  47.5  37.5  31.0
 14 PARAL,Adam (22)         1634 G Krenova Brno          5.5  53.0  41.5  33.0
 15 KUCHYNKA,Lukas (11)     1937 ZS Hustopece            5.5  51.5  41.0  34.5
 16 VLK,Miroslav (9)        2023 SPgS+G Znojmo           5.5  48.5  38.5  31.0
 17 MAJCHRAK,Adam (15)      1733 Gymnazium Vyskov        5.5  47.0  37.0  31.0
 18 BALKOVA,Anna (18)       1678 ZS Breclav              5.5  47.0  37.0  30.5
 19 VEZNIK,Petr (23)        1629 Gymnazium Breclav       5.5  47.0  37.0  28.5
 20 KACAL,Jiri (33)         1342 SOU A SOS Znojmo        5.5  47.0  36.5  28.0
 21 ZAVADILOVA,Barbora (14) 1739 Gymnazium Bucovice      5.5  46.0  35.5  29.5
 22 MASNY,Kamil (17)        1715 Gymnauzium Vyskov       5.5  45.0  34.5  29.0
 23 SRNA,Martin (20)        1650 Gymnazium Bucovice      5.5  44.5  36.0  28.5
 24 RAJNOHA,Lubos (27)      1442 ISS Brno                5.5  43.0  33.0  25.5
 25 BURILOVA,Petra (25)     1491 Gymnazium Lisen         5.5  41.0  31.5  25.0
 26 ZUZANAK,Jiri (76)       1000 Gymnazium Vyskov        5.5  40.5  31.0  22.5
 27 LENGYEL,Miroslav (35)   1277 G Krenova Brno          5.0  46.0  36.0  27.0
 28 CABA,Martin (37)        1250 Gymnazium Zidlochovice  5.0  45.0  36.5  30.0
 29 MUDRA,Petr (24)         1597 ZS Rosice               5.0  44.0  34.5  27.0
 30 CUPALOVA,Eva (29)       1364 Gymnazium Breclav       5.0  44.0  34.5  26.0
 31 POLACEK,Jaroslav (19)   1675 SOU A SOS Brno          5.0  43.5  33.5  24.0
 32 URBANEK,Petr (28)       1394 ZS Rosice               5.0  40.5  31.5  26.0
 33 CERMAKOVA KL,Klara (31) 1348 Gymnazium Bucovice      5.0  39.5  30.0  25.0
 34 KMENTA,Michal (40)      1250 Gymnazium Bucovice      5.0  38.5  30.0  22.0
 35 MALAR,Josef (41)        1250 SOU A SOS Znojmo        5.0  37.5  30.0  20.0
 36 KARASEK,Stepan (30)     1350 ISS Brno                4.5  41.5  33.0  25.5
 37 HAJTMAR,Lubos (32)      1348 SPS A SOU Vyskov        4.5  41.5  32.5  24.0
 38 SEDLAR,Vit (45)         1250 TJ Bucovice             4.5  41.0  32.5  23.5
 39 CERMAKOVA,Katerina (34) 1318 SPS A SOU Vyskov        4.5  41.0  32.0  24.0
 40 BODECEK,Milan (36)      1250 Gymnazium Bucovice      4.5  39.5  31.0  22.0
 41 GOTTWALD,Jiri (63)      1000 Gymnazium Zidlochovice  4.5  36.5  29.0  18.5
 42 FAJT,Martin (60)        1000 G Krenova Brno          4.5  33.5  26.5  17.0
 43 HAVEL,Vojtech (26)      1444 SPgS+G Znojmo           4.0  45.0  35.0  24.0
 44 MLENSKY,Michal (70)     1000 Gymnazium Hustopece     4.0  39.0  30.5  22.0
 45 VRANA,Jan (50)          1250 ISS COP Brno            4.0  38.5  29.0  19.0
 46 MICHALEK,Lukas (42)     1250 SOU A SOS Znojmo        4.0  38.5  29.0  18.0
 47 KAMENICKY,Zdenek (39)   1250 ISS COP Brno            4.0  37.5  28.5  18.0
    SEVCIK,Ondrej (46)      1250 ISS COP Brno            4.0  37.5  28.5  18.0
 49 STASTNY,Petr (73)       1000 Gymnazium Zidlochovice  4.0  37.0  29.5  20.0
 50 KLEIBL,Martin (66)      1000 SOU Bzenec              4.0  36.5  28.0  19.0
 51 FAIK,Adam (52)          1100 OA Bucovice             4.0  36.0  27.5  18.0
 52 KADLA,Michal (65)       1000 SOU Bzenec              4.0  34.5  28.0  17.0
 53 KEDA,Michal (55)        1100 Gymnazium TGM Zastavka  4.0  34.0  27.5  17.0
 54 PAUL,Tomas (71)         1000 G Krenova Brno          4.0  33.5  26.5  15.0
 55 PINKA,Jiri (43)         1250 Gymnazium Vyskov        3.5  41.0  33.0  19.5
 56 JURAK,David (38)        1250 ZS Hustopece            3.5  39.5  31.0  17.5
 57 STASTNY,Libor (48)      1250 ISS COP Brno            3.5  39.5  30.5  18.0
 58 LOFFLER,Roman (57)      1100 ISS COP Brno            3.5  34.5  27.0  15.0
 59 KATOLICKY,Ondrej (54)   1100 TJ Bucovice             3.5  34.0  25.5  12.5
 60 FOUKAL,Jaroslav (61)    1000 SPS A SOU Vyskov        3.5  31.5  24.0  13.5
 61 POKORNY,Tomas (44)      1250 Gymnazium Bucovice      3.0  39.5  30.0  16.0
 62 MALY,Leos (69)          1000 ZS Hustopece            3.0  36.5  28.0  19.0
 63 JANIK,Lukas (64)        1000 ISS Brno                3.0  35.0  27.0  17.0
 64 TRUXA,Vladislav (49)    1250 ISS COP Brno            3.0  34.5  26.5  15.0
 65 JELINEK,Jiri (53)       1100 OA Bucovice             3.0  34.0  26.5  16.0
 66 LISKA,Petr (56)         1100 ISS Brno                3.0  31.5  24.5  13.0
 67 SKOVAJSOVA,Dana (47)    1250 OA Bucovice             3.0  29.5  23.0  14.0
 68 KOMINEK,Karel (67)      1000 Gymnazium Zidlochovice  3.0  29.0  23.0  13.0
 69 BRNKA,Tomas (51)        1100 Gymnazium Vyskov        3.0  28.0  20.5  11.0
 70 GLATZ,Martin (62)       1000 Gymnazium Bucovice      2.5  29.0  22.5  10.5
 71 VARMUZA,Radek (74)      1000 ZS Hustopece            2.5  28.0  22.0   7.5
 72 LEFNER,Jan (68)         1000 Gymnazium Bucovice      2.0  29.0  23.0   7.0
 73 SMERDA,Jaroslav (72)    1000 Gymnazium Bucovice      2.0  28.0  22.5   8.0
 74 VIT,Lukas (59)          1100 Gymnazium Vyskov        1.5  34.0  25.5   8.5
 75 ZITKA,Matej (75)        1000 ISS Brno                1.5  24.0  18.0   2.5
 76 SUCHANEK,Tomas (58)     1100 TJ Bucovice             1.0  31.5  24.5   7.0