Krajský přebor mládeže

V Havlíčkově Brodě se uplynulou sobotu a neděli odehrávaly nelítostné boje mladých šachistů o tituly krajských přeborníků. Celkem 36 mladých adeptů královské hry do 16 let bojovalo v 7-kolovém turnaji s tempem 1 hodina pro každého hráče na partii. Náměšť vyslala do soutěže 3 šachisty, kteří přivezli 2 zlaté medaile.

V kategorii dívek do 14 let (D14) získala Jitka Košutová 2 body a zlatou medaili. Martin Homola byl po předposledním kole na 2.místě v kategorii hochů do 12 let (H12). V posledním kole však prohrál a všichni konkurenti této věkové kategorie vyhráli, takže Martinovi 3 body stačily jen na nepopulární „bramborovou medaili“, protože skončil čtvrtý. David Mičulka soutěžil v nejmladší kategorii H8, získal 3,5 bodu a zlatou medaili. Z mladých šachistů do 12 let pustil před sebe jen jednoho, takže na podzim bude na mistrovství Moravy a Slezska požívat výhod vítěze KP v kategorii H10. Náběh na zlato v kategorii H10 měl Richard Novotný z JE Dukovany, hostující v družstvu náměšťských mladších žáků, ale po prohře v posledním kole se musel spokojit s bronzovou medailí. Turnaj vyhrál s bodovým náskokem Josef Kratochvíl ze Spartaku Velké Meziříčí, který potvrdil nejvyšší ELO ze všech soutěžících – 1725. Mezi H16 a H14 se do špičky probojoval jen Adam Šimon (H12) z Jiskry Havlíčkův Brod.

Celkové pořadí : 1.Kratochvíl (H14, V.Meziříčí) 6,5 bodu, 2.Hruška (H16, Pelhřimov) 5,5, 3.T.Reichel (H16, H.Brod) 5,5, 4.Vacek (H16, Pelhřimov) 5, 5.Šimon (H12, H.Brod) 4,5 atd... 20.David Mičulka (H8, Náměšť) 3,5, 24.Martin Homola (H12, Náměšť) 3, 29.Richard Novotný (H10, Dukovany) 2,5, 32.Jitka Košutová (D14, Náměšť) 2.

Krajští přeborníci : H16 Hruška (Pelhřimov) 5,5, D16 Zelená (Havl.Brod) 4, H14 Kratochvíl (Vel.Mez.) 6,5, D14 Jitka Košutová (Náměšť) 2, H12 Šimon (Havl.Brod) 4,5, H10 Miřátský (Pelhřimov) 3, H8 David Mičulka (Náměšť) 3,5.