Mladí šachisté bojovali na MČR

Čtyři šachisté z kraje Vysočina bojovali o uplynulém víkendu v Sedlčanech na Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu. V každé věkové kategorii se hrál samostatný turnaj na 9 kol tempem 2x25 minut na partii, zúčastnili se ti, kteří si postup vybojovali v přeborech krajů.

 

V nejstarší kategorii chlapců do 14 let (H14) se Pepovi Kratochvílovi moc nevydařil začátek, přesvědčil se, že ELO vypovídá u mladých hráčů jen velmi nepřesně o jejich síle. Až dobrým závěrem se dostal se 4,5 body do poloviny tabulky.

V kategorii H12 se Tondovi Seidlovi zpočátku nedařilo, mohutným finišem 3 body ze 3 partií si nakonec polepšil vůči svému nasazení a s 5 body skončil za branami první desítky.

V nejmladší kategorii H10 měla Vysočina 2 zástupce. Tondův bratr Štěpán Seidl měl výborný start, prohra v 7.kole mu neumožnila dostat se ještě výše, přesto se jako jediný z Vysočiny dostal s 5,5 body do první desítky závěrečného pořadí. David Mičulka začal 2 prohrami, pak se rozjel a lepšímu umístění zabránila až prohra v předposledním kole, takže se s 5 body do první desítky nedostal. Útěchou mu může být, že porazil oba nejlepší Pražáky. Štěpán i David si proti svému „papírovému“ nasazení polepšili nejvíce.

Celkově lze výsledky mistrovství hodnotit jako mírně nadprůměrné. Chlapci se zlepšují, ale ani konkurence nespí. O tom se přesvědčili „papíroví“ favorité, kteří kromě kategorie H12 museli kousat do hodně kyselého jablka a své posty neobhájili. Letos do užší špičky ČR nikdo z Vysočiny nepronikl, na větší úspěch si budeme muset ještě počkat.

 

Výsledky MČR H14: 1.M.Kratochvíl (Loko Brno) 7,5 bodu, 2.Kuchynka (Hustopeče) a 3.Dvořák (Postoupky) oba 6,5, ... 17.Josef Kratochvíl (TJ Náměšť nad Oslavou) 4,5, atd... celkem 32 hráčů.

 

Výsledky MČR H12: 1.Bureš (Prostějov) 7,5, 2.Klecker (OAZA Praha) a 3.Gabriel (Boršice) po 6,5, ... 13.Antonín Seidl (Sokol Bedřichov) 5, atd... celkem 31 hráčů.

 

Výsledky MČR H10: 1.Volčík (Boršice) 8,5, 2.Půlpán (Chrudim) 7,5, 3.Kozel (F.-Místek) 6,5, ... 8.Štěpán Seidl (DDM+ŠK Moravské Budějovice) 5,5, 16.David Mičulka (TJ Náměšť nad Oslavou) 5, atd... celkem 38 hráčů.

(MIČ)

 

David Mičulka

 

 

Josef Kratochvíl