Festival šachu Vysočiny

V Havlíčkově Brodě se ve dnech 2.-9.7. uskutečnil Festival šachu Vysočiny. Turnaj A byl zároveň otevřeným krajským přeborem jednotlivců, turnaj B hráli především mladí hráči. Z TJ Náměšť nad Oslavou se obou turnajů zúčastnilo po 2 šachistech.

V turnaji A sváděl urputné boje Jan Tesař, mnohé jeho partie byly velmi dlouhé a náročné. Z 9 partií získal 5,5 bodu, což stačilo na pěkné 9.místo z 30 účastníků. Petr Mičulka strávil dost ze svého času na rozmyšlenou návštěvami sousedního sálu a pozorováním hry mladých náměšťských nadějí v turnaji B. Své partie v Áčku hrál aktivně, nehledě na materiální oběti, a dařilo se mu tak vytvářet zajímavou podívanou i pro ostatní hráče. Dobrým finišem se s 6 body umístil na 4.místě a převzal diplom s cenou za 2.místo v přeboru kraje Vysočina. Turnaj A vyhrál Jiří Tůma z ŠO Chrudim, přeborníkem kraje Vysočina se stal celkově druhý Josef Bína z Gordicu Jihlava.

10-letý Rudolf Zezula a 7-letý David Mičulka byli dvěma nejmladšími účastníky turnaje B. Přesto se starších (11-26 let) a mnohem zkušenějších soupeřů nezalekli a byli jim těžkými protivníky. Ruda získal z 9 partií 50% - 4,5 bodu, David o půl bodu méně, čímž prokázali svou stále rostoucí výkonnost. Oba získali zlaté medaile a ceny za 1.místo ve své věkové kategorii a především hodně nových cenných zkušeností. Turnaj B vyhrál Radek Šaroun z Bedřichova, vítězkou otevřeného přeboru Havlíčkova Brodu do 16 let se stala celkově druhá Zuzana Kocourková, reprezentantka domácího extraligového dorosteneckého družstva.

Celkové pořadí Dirickx Bohemia Open A (Otevřený přebor kraje Vysočina) : 1.Jiří Tůma (ŠO Chrudim) 7,5 bodu (9 partií), 2.Josef Bína (Gordic Jihlava) 6,5 – přeborník kraje Vysočina, 3.Milan Šnorek (ŠO Strmilov) 6, 4.Petr Mičulka (TJ Náměšť nad Oslavou) 6 – 2. v přeboru kraje Vysočina, 5.Ivo Svoboda (Žďas Žďár n.S.) 5,5 – 3. v přeboru kraje Vysočina, 6.Miloš Milostný (TJ Třebíč), 7.Pavel Večeřa (Žďas Žďár n.S.), 8.Lukáš Karásek (Jiskra Havl.Brod), 9.Jan Tesař (TJ Náměšť/O.) a 10.Vladimír Šenkýř (Sokol Bedřichov) všichni po 5,5 bodu atd., ... celkem 30 účastníků.

Celkové pořadí Dirickx Bohemia Open B : 1.Radek Šaroun (Bedřichov) 7,5 bodu (9 partií), 2.Zuzana Kocourková (Havl.Brod) 6,5, 3.Marek Sobotka (Jihlava) 6,5, ... 11.Rudolf Zezula 4,5, 13.David Mičulka 4 (oba Náměšť) atd., ... celkem 18 mladých šachistů.