Interview s Pepou Kratochvílem

Josef Kratochvíl z TJ Náměšť nad Oslavou se v Kroměříži stal mistrem Moravy a Slezska v šachu v kategorii chlapců do 14 let.

 

P.M. (Petr Mičulka) : Pepo, jak jsi oslavil vítězství na Mistrovství Moravy a Slezska?

J.K. (Josef Kratochvíl) : Po přijezdu do Náměště jsme se všichni účastníci sešli s rodiči a šli jsme společně do pizzerie, kde jsme rozebírali zážitky z mistrovství. V pondělí jsme doma rozdělali vyhrané dětské šampaňské.

P.M.: Jak jsi prožíval náročný 5-denní turnaj? Kdy Ti bylo těžko a kdy jsi uvěřil, že se můžeš stát přeborníkem?

J.K.: Turnaj jsem prožíval dobře, líbilo se mi tam. Nejhorší chvíle byla asi po druhém kole, kdy jsem remizoval a nevěděl jsem, jestli mně ten půlbod ke konci nebude chybět. Věřit jsem tomu začal po sedmém kole, kdy jsem měl bod náskok.

P.M.: Kdo Tě naučil hrát šachy, v kolika letech jsi začal hrát a kdo Tě trénoval? Komu nejvíc vděčíš za to, jaký se z Tebe stal hráč?

J.K.: Hrát šachy jsem začal v šesti letech doma s taťkou, v sedmi letech jsem začal chodit do kroužku ve Velkém Meziříčí, kde jsem ze začátku všechny partie prohrával, ale postupně se mi začalo dařit. Ze začátku se mi nejvíc věnoval taťka, potom pan Mejzlík v kroužku a také jezdím každé léto na šachový tábor do Hříběcí.

P.M.: Jaké máš výkonnostní cíle na nadcházející sezónu, čeho bys chtěl dosáhnout?

J.K.: Chtěl bych se dobře umístit na MČR 2006 mládeže, chtěl bych být krajským přeborníkem  a rád bych se zúčastnil mezinárodního turnaje mládeže ve Frýdku-Místku,který se koná o velikonočních prázdninách.

P.M.: Přeji Ti hodně dalších úspěchů v šachu i v životě. Děkuji za rozhovor.

 

S 13-letým šachovým talentem hovořil Petr Mičulka (MIČ).