Náměšťské děti úspěšné v 2.turnaji Ligy Vysočiny

O uplynulém víkendu se v Jihlavě hrál 2.turnaj seriálu mládeže v rapid šachu. Rekordní účast 105 dětí do 16 let z oddílů celého kraje zaplnila DDM ve všech poschodích. Náměšť reprezentovalo 7 mladých šachistů, kteří hráli poprvé v nových dresech. Možná právě nové dresy způsobily, že se všichni snažili dvojnásob a po vynikajících výkonech si děti z Náměště odvezly hned 5 jihlavských koláčů za 2 první, 2 druhá a 1 třetí místo v jednotlivých věkových kategoriích spolu s 5 diplomy, všechny děti vyhrály drobné věcné ceny.

Hrál se 1 společný turnaj bez rozdílu věku, vyhlášení proběhlo po jednotlivých věkových kategoriích. V celkovém pořadí se z náměšťských nejlépe umístil Pepa Kratochvíl, který se 100% ziskem 7 bodů ze 7 partií turnaj (stejně jako kategorii H14) suverénně vyhrál. Ruda Zezula prohrál jen s Martinem Homolou a po skvělém výkonu získal za 5,5 bodu 8.místo v absolutním pořadí, což bylo s náskokem 1.místo v H12 (druhý v H12, Adam Šimon, absolutní vítěz 1.turnaje Ligy Vysočiny, skončil na 20.místě). David Mičulka měl velmi silné soupeře (pomocné hodnocení měl ještě lepší než vítěz Pepa Kratochvíl), se kterými uhrál výborných 4,5 bodu (porazil i vítěze 1.turnaje Šimona), což znamenalo celkové 19.místo a 2.místo v H10, a nebýt fatální chyby ve vyhrané pozici posledního kola, mohl být dokonce na 5.místě absolutního pořadí. Srdnatý výkon podala Jitka Košutová, které stačilo vynikajících 4,5 bodu na 22.místo (2. v D14). Stejný počet bodů získal i zkušený Tomáš Homola, celkově 24. Pěkné 4 body uhráli i výborně hrající Martin Homola (celkově 30., 5.místo v H12) a stále se lepšící Tomáš Košut (celkově 32., 3.místo v H10). Všechny náměšťské děti hrály na nejvyšších stolech, takže se to tam díky jejich dresům pěkně modralo. Po výborných výkonech skončilo všech 7 náměšťských dětí v první třetině absolutního pořadí, přestože v nejstarší kategorii do 16 let neměla zastoupení.

Výsledky 2.turnaje Ligy Vysočiny, Jihlava 12.11.2005: H16: 1.Tomáš Mrazík (V.Meziříčí), 2.Tomáš Reichel (Havl.Brod), 3.Jan Suchý (Svratka), celkem 14 soutěžících v kategorii, H14: 1.Josef Kratochvíl (Náměšť, vítěz absolutního pořadí), 2.Martin Škoda (Bedřichov), 3.Antonín Seidl (Bedřichov), celkem 28, H12: 1.Rudolf Zezula (Náměšť), 2.Adam Šimon, 3.Jan Reichel (oba Havl.Brod), celkem 22, H10: 1.Lukáš Ondrák (Telč), 2.David Mičulka, 3.Tomáš Košut (oba Náměšť), celkem 31, D16: 1.Ivana Melounová (Havl.Brod), D14: 1.Zuzana Kocourková (Havl.Brod), 2.Jitka Košutová (Náměšť), D12: 1.Nikol Golubeva (Chotěboř), D10: 1.Simona Suchomelová (Havl.Brod), celkem 105 mladých šachistů a šachistek.