Náměšť uspěla v kuriózním 3.turnaji Ligy Vysočiny

Dalšího turnaje seriálu mládeže v rapid šachu se zúčastnilo celkem 94 dětí do 16 let z kraje Vysočina i od blízkých sousedů. Náměšť reprezentovalo 7 zkušených šachistů a 3 začátečníci. V prvním kole se stala věc nečekaná a nevídaná : všech 10 mladých náměšťáků své partie vyhrálo, 7-letý Martin Indrych přitom porazil o 3 hlavy vyššího chlapce, který později skončil v absolutním pořadí na 17.místě! Kuriozity tím ale neskončily. Po 1.odehraném kole zkolaboval počítač a po jeho zprovoznění nebylo možné zachovat uhrané výsledky, takže celé první kolo bylo vyškrtnuto včetně náměšťských uhraných bodů, takže si každý zahrál ještě dalších 7 partií, začínalo se ale od nuly!

Hrál se 1 společný turnaj bez rozdílu věku, vyhlášení proběhlo po jednotlivých věkových kategoriích. V celkovém pořadí náměšťský Pepa Kratochvíl se 100% ziskem 7 bodů ze 7 partií turnaj (stejně jako kategorii H14) suverénně vyhrál. David Mičulka a Ruda Zezula vybojovali po výborné hře 13. a 15.místo v absolutním pořadí (každý získal po 5 bodech), což bylo s náskokem 1.místo v H10 a 3.místo v H12. Tomáš Košut uhrál za skvělé 4 body 26.místo v absolutním pořadí, s přehledem 2.místo v nejmladší chlapecké kategorii. Stejného počtu bodů dosáhli po dobré hře i Tomáš a Martin Homolovi, v absolutním pořadí 30. a 37. Děvčata si vedla výborně : Jitka Košutová uhrála 3 body (2. v D14) a 7-letá Janička Kolínková kategorii D10 s 2 body vyhrála. Daniel Kolínek vybojoval po výborném závěru 2,5 bodu a Martin Indrych, který se v anulovaném kole stal hrdinou, 2 body. Náměšťské děti si z úspěšného turnaje odvezly 3 zlaté, 2 stříbrné a 1 bronzovou medaili za pořadí v jednotlivých věkových kategoriích a hezké věcné ceny. Spolu s tím taky pocit křivdy z toho, že každý uhrál o bod více, než se objevilo v konečném zúčtování.

Výsledky 3.turnaje Ligy Vysočiny, Žďár 26.11.2005: H16: 1.Tomáš Mrazík (V.Meziříčí), 2.Tomáš Reichel (Havl.Brod), 3.Jiří Suchý (Svratka), celkem 16 soutěžících v kategorii, H14: 1.Josef Kratochvíl (Náměšť, vítěz absolutního pořadí), 2.Dalimil Fišar (Žďár), 3.Dominik Smejkal (Havl.Brod), 7.Tomáš Homola (Náměšť), celkem 22, H12: 1.Adam Šimon, 2.Jiří Kaser (oba Havl.Brod), 3.Rudolf Zezula (Náměšť), 8.Martin Homola (Náměšť), celkem 24, H10: 1.David Mičulka, 2.Tomáš Košut (oba Náměšť), 3.Milan Sýkora (Žďár), 13.Daniel Kolínek, 14.Martin Indrych (oba Náměšť), celkem 20, D16: 1.Monika Zelená (Havl.Brod), D14: 1.Martina Ježková (Havl.Brod), 2.Jitka Košutová (Náměšť), D12: 1.Nikol Golubeva (Chotěboř), D10: 1.Jana Kolínková (Náměšť), celkem 94 hráčů a hráček.