Náměšť pořádala 4.turnaj Ligy Vysočiny

51 mladých šachistů z kraje Vysočina, ale i ze Zlína a Zastávky, z Brna a Rosic, se sjelo do Náměště nad Oslavou ke 4.turnaji seriálu, hraného pod tradičním názvem O perníkovou chaloupku. Domácí Náměšť měla v turnaji celkem 12 dětí.

Chlapci a děvčata do 16 let hráli 1 společný turnaj, vyhlášení vítězů proběhlo po jednotlivých věkových kategoriích. Náměšťský Pepa Kratochvíl potvrdil, že titul mistra Moravy a Slezska do 14 let je ve správných rukou, protože zvítězil ve všech 7 partiích a bez sebemenšího zaváhání vyhrál svou kategorii H14 i celý turnaj. Vynikající výkon podal také teprve 10-letý Štěpán Seidl z Moravských Budějovic, který obsadil se 6 body 2.místo v absolutním pořadí. O 3.místo absolutního pořadí byla třenice, nejlepší pomocné hodnocení ze šestice 5-bodových měl Tomáš Mrazík z Velkého Meziříčí. Z náměšťských hráčů se výborně dařilo 10-letému Rudovi Zezulovi, který se dostal do první desítky turnaje. Pepa Žák, Martin a Tomáš Homolovi a Jitka a Tomáš Košutovi podali taktéž dobrý výkon. Ze začínajících nadějí se ve výborném světle ukázali 7-letá Janička Kolínková, její bratr Daniel a taktéž 7-letý Martin Indrych. Tentokrát se příliš nedařilo Honzovi Oršulovi a Kubovi Dolejšímu, ale příště tomu bude určitě jinak, Kuba je v 7 letech nadějí náměšťského šachu. Vítězové jednotlivých kategorií vyhráli perníkové chaloupky, všechny děti drobné ceny.

Výsledky 4.turnaje Ligy Vysočiny, Náměšť nad Oslavou 10.12.2005: H16: 1.Tomáš Mrazík (V.Meziříčí), 2.Petr Mudra (Duras Brno), 3.Jan Suchý (Svratka), 5.Josef Žák (Náměšť), H14: 1.Josef Kratochvíl (Náměšť, vítěz absolutního pořadí), 2.Antonín Seidl, 3.Martin Škoda (oba Sokol Bedřichov), 7.Tomáš Homola, 11.Ján Oršula (oba Náměšť), H12: 1.Štěpán Seidl (DDM Moravské Bedějovice), 2.Adam Šimon (Havl.Brod), 3.Rudolf Zezula (Náměšť), 6.Martin Homola (Náměšť), H10: 1.Richard Novotný, 2.Petr Walek (oba Spartak Třebíč), 3.Tomáš Košut, 6.Daniel Kolínek, 7.Martin Indrych, 11.Jakub Dolejší (všichni Náměšť), D16: 1.Lenka Příhodová (Velké Meziříčí), D14: 1.Lenka Strouhalová (Zlín), 2.Jitka Košutová (Náměšť), D12: 1.Jana Skálová (DDM Telč), D10: 1.Nataša Richterová (Sokol Zastávka), 2.Jana Kolínková (Náměšť).