Velký úspěch Davida Kaňovského v Jeseníkách

V hotelu Dlouhé Stráně v Koutech nad Desnou se hrál XIII.ročník velmi silně obsazeného šachového turnaje „O losinského kapra“. Jeden z nejsilnějších rapid turnajů v ČR přilákal na start 4 mezinárodní velmistry, naši nejlepší velmistryni i celou řadu mistrů. Proti páteční vichřici se v pátek odpoledne vydalo do Jeseníků i auto s náměšťskými šachisty.

S tempem 2x20 minut na partii si proti 9 soupeřům počínal vynikajícím způsobem náměšťský mistr David Kaňovský, který 5x vyhrál a 4x remizoval (bez porážky) a díky nejlepšímu pomocnému hodnocení se s 7 body dostal na senzační 2.místo hned za velmistra Kaloda. David se utkal s hráči z republikové špičky a zaznamenal obrovský úspěch. Petr Mičulka si zahrál s velmistry Vokáčem a Medunou, ale v závěru se již na předních stolech nevyskytoval a po průměrném výkonu se s 5 body umístil na 58.místě. Z celkového počtu 150 šachistů by se na prstech dali spočítat ti, jimž ještě nebylo 15 let. Z Náměště takoví startovali hned 3 a proti dospělým si vedli nadmíru nebojácně. 13-letý Pepa Kratochvíl porazil 2 kandidáty mistra a po výborném výkonu se s 4,5 body umístil na pěkném 74.místě. Velkým radostným překvapením byla hra a vynikající výsledek teprve desetiletého Rudy Zezuly, který si připsal po skvělé hře taky 4,5 bodu, přičemž porazil několik silných soupeřů a v konečném účtování skončil jen o 2 příčky hůře než Pepa. Sedmiletý David Mičulka získal 3 body, které stačily na 123.místo, ale mohl získat i více, protože v rozehraných partiích mu několik silných hráčů „uteklo z lopaty“. Pokud si z těchto partií vezme ponaučení (všichni kluci si partie zapisovali, aby si mohli doma všechno rozebrat a najít chyby), příště podobné pozice dotáhne k vítězství. Odškodnění v podobě ceny pro nejmladšího účastníka způsobilo, že všichni odjížděli v sobotu večer na 200km cestu domů spokojení.

Celkové pořadí XIII.ročníku O losinského kapra, Kouty nad Desnou 17.12.2005: 1.VM Kalod 7,5 bodu, 2.M David Kaňovský, 3.MM Talla, 4.VM Lechtýnský, 5.MM Klíma, 6.MM Veselovskij, 7.VM Meduna, 8.MF Mudrák, 9.MM Šimáček všichni 7, 10.M Cagašík, 11.MM Jirka, 12.VM Vokáč všichni 6,5, atd... dále z Náměště 58.Petr Mičulka 5, 74.Josef Kratochvíl a 76.Rudolf Zezula po 4,5, 123.David Mičulka 3, atd... celkem 150 hráčů.