Náměšť přivezla z mistrovství celou sadu medailí

Ve dnech 26.-30.10.2005 se v Kroměříži uskutečnilo Mistrovství Moravy a Slezska mládeže v šachu. Druhým nejúspěšnějším oddílem podle zisku medailí se stala TJ Náměšť nad Oslavou : Josef Kratochvíl vyhrál zlato v kategorii H14, Aneta Zerzánková stříbro v kategorii D16 a David Mičulka bronz v kategorii H10.

Kromě bojů o mistry Moravy a Slezska a o medaile bylo mistrovství i kvalifikací na uzavřené finále MČR, které se uskuteční 11.-18.března 2006 ve Zlatých Horách. V nejstarší chlapecké kategorii H16 Náměšť neměla zastoupení. V kategorii H14 bojoval skvěle Pepa Kratochvíl. Po rychlé remíze v 2.kole sklidil od vedoucího kritiku za malou bojovnost a pak nekompromisně válcoval své soupeře jednoho za druhým. Druhou remízu si dovolil až v posledním kole, když mu zajišťovala 1.místo a titul mistra Moravy a Slezska. V kategorii H12 hrál Ruda Zezula. První polovina turnaje nasvědčovala, že by se mohl podařit postup na MČR, ke konci turnaje se už Rudovi tolik nedařilo a přes výborný výkon skončil v polovině tabulky. V nejmladší chlapecké kategorii H10 podal dobrý výkon David Mičulka, který získal bronzovou medaili. K úspěšné náměšťské výpravě se řadí i Ríša Novotný, člen oddílu Spartak Třebíč, který hraje v náměšťských družstvech mládeže jako host. Po výborném výkonu vybojoval 5.místo a postup na MČR. Tomáš Košut byl příjemným překvapením úspěšné náměšťské výpravy. Po celý turnaj se držel v postupovém pásmu, ale nešťastné poslední kolo jej odsunulo mezi náhradníky. V souběžně hraném turnaji děvčat se sice nebojovalo o postup, ale o titul přebornice Moravy a Slezska ano. Skvěle si v něm vedla Aneta Zerzánková, která obsadila při rovnosti bodů s vítězkou jen horším pomocným hodnocením 2.místo a získala tak stříbro do náměšťské kompletní sady medailí. Jitka Košutová porazila jednu z favoritek, ale výsledky dalších partií už tak dobré nebyly. Děti si kromě hraní a rozboru sehraných partií s přítomnými mistry zahrály také ping-pong a několikrát se vydováděly v bludištích kroměřížské Květné zahrady. Více medailí než Náměšť získala jen mamutí Beskydská šachová škola Frýdek-Místek. Všichni mladí náměšťští šachisté si za předvedené výkony a bojovnost zaslouží velkou pochvalu.

Mistrovství Moravy a Slezska mládeže ve výsledcích :

Kategorie H16: 1.Milan Kratochvíl (Loko Brno) a 2.Jaroslav Bureš (SK Prostějov) po 7 bodech, 3.Martin Dvořák (Sokol Postoupky) 6,5, celkem 64 účastníků.

Kategorie H14: 1.Josef Kratochvíl (TJ Náměšť nad Oslavou) 8, 2.Tomáš Pecha (BŠŠ ŠK Frýdek-Místek) 7,5, 3.Karel Svoboda (Loko Brno) 6,5, celkem 47 hráčů.

Kategorie H12: 1.Tomáš Boráň a 2.Ondřej Boráň (oba BŠŠ ŠK Frýdek-Místek) po 7, 3.Jiří Musil (Loko Brno) 6,5, 23.Rudolf Zezula 4,5, celkem 45 borců.

Kategorie H10: 1.Jiří Kozel (BŠŠ ŠK Frýdek-Místek) 7,5, 2.Jiří Navrátil (Tatran Litovel) 7, 3.David Mičulka (TJ Náměšť nad Oslavou) 6,5, 5.Richard Novotný (Spartak Třebíč) 6, 13.Tomáš Košut (TJ Náměšť nad Oslavou) 5, celkem 42 malých šachistů.

Kategorie D16: 1.Klára Čermáková (ŠK Brankovice), 2.Aneta Zerzánková (TJ Náměšť nad Oslavou), 3.Eva Dunglová (Sokol Postoupky) všechny po 7 bodech, 21.Jitka Košutová 3, celkem 24 šachistek.

(MIČ)

(1)Josef Kratochvíl (TJ Náměšť nad Oslavou), (2)Tomáš Pecha (BŠŠ ŠK Frýdek-Místek), (3)Karel Svoboda (Loko Brno)

(3)Eva Dunglová (Sokol Postoupky), (1)Klára Čermáková (ŠK Brankovice), (2)Aneta Zerzánková (TJ Náměšť nad Oslavou)

(3)David Mičulka (TJ Náměšť nad Oslavou), (2)Jiří Navrátil (Tatran Litovel), (1)Jiří Kozel (BŠŠ ŠK Frýdek-Místek)

David Mičulka, Aneta Zerzánková, Josef Kratochvíl, Rudolf Zezula, Richard Novotný, Tomáš Košut, Jitka Košutová