Šachisté v Ostravě

V prostorách VŠB – TU v Ostravě-Porubě se o minulém víkendu konal tradiční turnaj v rapid šachu – memoriál Pavla Čmiela. Na startu se sešlo pouze 30 šachistů, ale účast byla kvalitní. Více než polovina zúčastněných měla kvalifikaci kandidát mistra a vyšší. Turnaje se zúčastnili 2 šachisté z Náměště. Petr Mičulka není se svým výkonem moc spokojen, přesto mu 5 bodů z 9 partií stačilo na to, aby si vůči nasazení polepšil o několik míst. David Mičulka získal cenu pro nejmladšího hráče (kromě 3 žáků hráli samí dospělí). Nezískal ani půl bodu, hlavně kvůli pouhým 15 minutám na partii. V 5 z 9 partií překročil čas, i v ostatních jej spotřeboval téměř celý. Při trochu delším času na rozmyšlenou mohl 2 pozice vyhrát a v dalších 2 byly šance vyrovnané, takže v boji proti silným soupeřům rozhodně nezklamal.

 

Celkové pořadí memoriálu Pavla Čmiela, Ostrava-Poruba 10.9.2005: 1.IM Cvek 8, 2.IM Talla 7, 3.FM Fiřt 6,5... 14.Petr Mičulka 5, 30.David Mičulka 0 (oba TJ Náměšť nad Oslavou).

 

Když začal autor těchto řádků chodit do šachového kroužku, Pavlu Čmielovi bylo téměř 80 let. Díky procvičování mozku šachovou hrou si udržoval duševní svěžest do vysokého věku. Když mu jeden čtyřicátník z řad gratulantů přál při 95.narozeninách k tomu, ať společně oslaví stovku, s humorem jemu vlastním mu tehdy odpověděl : „Jen jestli se toho, Emile, dožiješ!“

(MIČ)