Na šachovém MČR družstev bojovali mladší žáci TJ Náměšť nad Oslavou

Ve Stráži pod Ralskem se ve dnech 16.-18.6. uskutečnilo MČR družstev mladších žáků. 28 šestičlenných družstev postoupivších z krajských kol odehrálo 9 kol nasazovaných švýcarským systémem, kraj Vysočina reprezentovala TJ Náměšť nad Oslavou.

 

Oslabená sestava Náměště srdnatě bojovala, ale nasbírané body dovolily umístit se jen na konci 1.poloviny závěrečného pořadí. Suverénním vítězem mistrovství se stalo 1.družstvo Beskydské šachové školy, které si převahu „pojistilo“ posilou ze Slovenska. Náměšť si dělala naděje na umístění v první desítce, ty ale vzaly za své při neúčasti Martina Homoly, kterého na poslední chvíli nahradil Daniel Kolínek. Na páté a šesté šachovnici získávali zkušenosti Daniel se sestrou Janou, která tuto soutěž může hrát ještě 4 roky. Teď zaplatili nováčkovskou daň, několik vyhraných partií se otočilo v jejich neprospěch. Na čtvrté šachovnici výborně válčil Tomáš Košut, který však mohl dosáhnout ještě více. Rudolf Zezula měl velmi těžkou úlohu na 1.desce, na které hrál proti největším esům. Přes poměrně slušný výsledek mohl rozvážnější hrou pár bodů přidat. Na druhé a třetí šachovnici hráli nejmladší kluci, David Mičulka a Richard Novotný, kteří táhli spolehlivě celé družstvo a po vynikajícím výkonu skončili na svých deskách na 2. a 4.místě.

 

Výsledky MČR družstev ml.žáků: 1.BŠŠ Frýdek-Místek 27 bodů / skóre 49, 2.Panda Rychnov n.Kněžnou 20 / 29,5, 3.SŠŠ Staré Město 19 / 29, ... 14.TJ Náměšť nad Oslavou 13 / 25,5 (Rudolf Zezula 4, David Mičulka 7,5, Richard Novotný 7, Tomáš Košut 5,5, Jana Kolínková 0, Daniel Kolínek 1,5), celkem 28 družstev.

(MIČ)