Náměšťští šachisté v Seči nezklamali

Když se řekne Zaječice, snad každý šachista si vybaví Mistrovství republiky družstev starších žáků. Tento turnaj snad s nejdelší tradicí u nás měl ve dnech 3.-4.6.2006 svůj již 44.ročník. Již čtvrtým rokem se hraje v Junior centru u Sečské přehrady, které přivítalo mumraj více než 400 šachistů z celé ČR, ale i ze Slovenska a Polska. MČR šestičlenných družstev starších žáků se zúčastnilo i družstvo TJ+DDM Náměšť nad Oslavou, které mělo svá želízka i v turnaji dvojic nejmladších žáků.

Po dvoudenním kláním se absolutním vítězem hlavního turnaje stalo družstvo ŠK Dunajská Streda, mistry ČR se opět stala Beskydská šachová škola Frýdek-Místek. Všechny medaile získala družstva z Moravy. Náměšťské družstvo prokázalo výkonnostní růst a po pěkném výkonu se umístilo na 10.místě. Z jednotlivců vynikl Josef Kratochvíl, který byl 2.nejlepším na 1.šachovnici ze všech 49 družstev.

V turnaji dvojic do 9 let si výborně vedla náměšťská dvojice, která skončila na 8.místě z 27 dvojic, šestá z ČR. David Mičulka byl 2.nejlepší na 1.šachovnici.

Výsledky MČR družstev st.žáků : 1.BŠŠ Frýdek-Místek 22, 2.ŠK Boršice 21, 3.Lokomotiva Brno 21, ... 10.TJ+DDM Náměšť nad Oslavou 16 zápasových bodů (Josef Kratochvíl 7,5 bodu z 9 partií, Rudolf Zezula 5,5, Josef Žák 5, Tomáš Homola 3,5, Martin Homola 3,5, Jitka Košutová 4), celkem 49 družstev.

Výsledky turnaje dvojic do 9 let : 1.TJ ŠO a DDM Chrudim 14, 2.Jerry´s Pupils Wroclaw 13, 3.Tatran Litovel 12,5, ... 8.TJ+DDM Náměšť nad Oslavou 10,5 (David Mičulka 7,5 bodu z 9 partií, Martin Indrych 3), celkem 27 dvojic.