Staronovým přeborníkem kraje v bleskové hře Vašut

Na Štěpána se v hotelu H ve Žďáru nad Sázavou uskutečnil krajský přebor jednotlivců v bleskovém šachu. Mezi kvalitním startovním polem 38 šachistů bojovala i minivýprava z Náměště.

Nejprve se hrály 3 skupiny po 12-13 hráčích, Petr Mičulka ze své pohodlně postoupil do finále A. Ruda Zezula s Davidem Mičulkou, kteří hráli svůj první turnaj s bleskovým tempem 2x5 minut na partii, si vedli taktéž výborně a Davidovi se podařilo probojovat „s odřenýma ušima“ do skupiny B, zatímco Rudovi se stejným počtem bodů postup do Béčka těsně unikl a hrál tak finálovou skupinu C. Ve finále už se Petrovi moc nedařilo, přestože v hezké partii porazil Karla Vašuta, který obhájil loňské prvenství. Skončil až na 11.místě, což odpovídalo jeho nasazení podle ELO. David měl v Béčku těžkou úlohu, ale získal pár cenných skalpů. Ruda se ve finálové skupině C rozjel a když mu přálo i trochu štěstí, skupinu vyhrál. Kluci se mezi zkušenými závodními hráči zabydleli nečekaně výborně, všichni si odvezli hezké ceny.