Tři z pěti chaloupek zůstaly v Náměšti

Třetí turnaj seriálu Ligy Vysočiny vyhrál mezi 29 mladými šachisty do 16 let suverénně Štěpán Seidl z Bedřichova. 3 z 5 perníkových chaloupek za vítězství v kategorii zůstaly doma, zbývající 2 si odvezli bratři Seidlové do Bedřichova.

 

Domácí turnaj se hrál opravdu v komorním prostředí, pouze 29 dětí ještě žádný z turnajů seriálu nehrálo. Třetinu startovního pole tvořily děti z Náměště. Turnaj a pomyslné stupně vítězů ovládli hoši z kategorie do 12 let. Bedřichovský Štěpán Seidl měl při 100% zisku 2-bodový náskok před celým pelotonem, z kterého se do první osmičky absolutního pořadí dostali z domácích po výborných výkonech Ruda Zezula, Tomáš a Jitka Košutovi a Tomáš Homola. Davidu Mičulkovi se vůbec nedařilo, přesto vyhrál svou kategorii a perníkovou chaloupku spolu s Jitkou a Tomášem. Výborně hráli i Martin Indrych a Jana Kolínková. Méně se dařilo Danielu Kolínkovi, Kubovi Dolejšímu a Zbyňku Juřicovi, ale všichni patřili na turnaji k nejmladším. 7-letý Zbyněk hrál svůj první turnaj a získával zkušenosti.

 

Výsledky náměšťských hráčů v turnaji O perníkovou chaloupku, Náměšť/O.2006 :

H16 : 1.Tomáš Homola

H12 : 2.Rudolf Zezula, 3.Tomáš Košut, 8.Daniel Kolínek

H10 : 1.David Mičulka, 3.Martin Indrych, 6.Jakub Dolejší, 7.Zbyněk Juřica

D : 1.Jitka Košutová, 2.Jana Kolínková

V kategorii H14 nehrál nikdo z domácích.

 

Absolutní pořadí :  1.Štěpán Seidl, 2.Rudolf Zezula, 3.Tomáš Košut, 4.Antonín Seidl, 5.Jitka Košutová, 8.Tomáš Homola atd... celkem 29 hráčů a hráček do 16 let.

(MIČ)