Náměšťští šachisté v Jeseníkách

V hotelu Dlouhé Stráně v Koutech nad Desnou se hrál XIV.ročník velmi silně obsazeného šachového turnaje „O losinského kapra“. Jeden z nejsilnějších rapid turnajů se hrál jako součást seriálu Grand Prix ČR. 4 velmistři, 11 mezinárodních mistrů a 5 mistrů FIDE tvořilo startovní špičku z celkového počtu 114 účastníků včetně 5 šachistů z Náměště.

V 9-kolovém turnaji hraném tempem 2x20 minut na partii si zkušeně počínal 20-letý náměšťský mistr David Kaňovský, který se držel na čelních stolech a výborným 8.místem se vklínil mezi nositele nejvyšších titulů. Petr Mičulka měl výbornou první polovinu turnaje, remizoval i s FM Mudrákem, ale nezvládl závěr a spadl hluboko dolů. Mezi zkušenými dospělými závodními hráči si skvěle počínali náměšťští mladíci. 14-letý Pepa Kratochvíl porazil i kandidáty mistra a po výborném výkonu se s 5,5 body umístil na vynikajícím 33.místě. 8-letý David Mičulka byl druhým nejmladším ze všech a přesto, že ve 4 partiích měl za soupeře kandidáty mistra a ve dvou hráče s 1.výkonnostní třídou (oba porazil), uhrál vynikajících 50% bodů, dostal se do první poloviny a získal i cenu pro nejlepšího hráče s ELO do 1700. David překonal i tátu, z čehož měli oba velkou radost. 11-letý Rudolf Zezula zaznamenal taky výborný výsledek, 4 body dosáhl drtivým finišem.

Celkové pořadí turnaje GP ČR, XIV.ročníku O losinského kapra, Kouty nad Desnou 25.11.2006: 1.VM Kalod 7,5 bodu, 2.IM Sergeev, 3.IM Bernášek, 4.VM Lechtýnský, 5.VM Oral všichni 7, 6.VM Meduna, 7.IM Klíma, 8.M Kaňovský, 9.FM Holemář, 10.IM Michenka, 11.IM Vesselovskij, 12.Musil, 13.FM Mudrák, všichni 6,5, 14.IM Petr, 15.FM Karlík, 16.IM Konopka, 17.FM Jacko, všichni 6, atd... dále z Náměště 33.Josef Kratochvíl 5,5, 54.David Mičulka 4,5, 66.Petr Mičulka a 76.Rudolf Zezula po 4, atd... celkem 114 hráčů.