Mladí hráči z Vysočiny bojovali na MČR v rapid šachu

O posledním zářijovém víkendu se do horské chaty Petr Bezruč na úpatí nejvyšší hory Moravskoslezských Beskyd, Lysé hory, sjela více než stovka mladých šachistů, kteří postoupili z jednotlivých krajů do finálových turnajů MČR hochů a dívek ve věkových kategoriích do 10, 12 a 14 let. Z Vysočiny se zúčastnilo 5 mladých talentů.

 

V nejmladší chlapecké kategorii H10 bojoval David Mičulka. V polovině turnaje se dělil o 2.-4.místo, ale závěrečné partie se mu nevyvedly a z 11.místa byl moc zklamán, přestože byl 2.nejlepší z 8-letých. V kategorii H12 obehrál Rudolf Zezula několik favoritů, na úplné špici se však neudržel. Výsledné 7.místo je velmi slušné. V nejstarší chlapecké kategorii H14 si skvěle vedl Josef Kratochvíl. Výborným závěrem se probojoval na 4.místo a medaile mu unikla jen těsně. Dalimil Fišar předvedl dobrý výkon a proti nasazení si polepšil 21.místem. Jitka Košutová bojovala v dívčí kategorii D14 a se 3 body skončila na 13.místě. Kraj Vysočina zaznamenal zlepšení vůči loňskému roku. Pořadatelům z Beskydské šachové školy Frýdek-Místek se podařilo zorganizovat výborné hrací prostředí i zázemí, prvních 8 šachovnic nejstarší chlapecké kategorie bylo přenášeno on-line na internet tak, jak se stává zvykem u velkých světových turnajů.

 

Výsledky MČR mládeže v rapid šachu, Malenovice 30.9.-1.10.2006:

H10 : 1.Horníček (Panda Rychnov n.K.) 7,5 bodů, ... 11.David Mičulka (TJ Náměšť nad Oslavou) 5, ... celkem 33 hráčů.

H12 : 1.Rubeš (Bonex Teplice) 8, ... 7.Rudolf Zezula (TJ Náměšť nad Oslavou) 5,5, ... celkem 31 hráčů.

H14 : 1.Plát (SŠŠ Staré Město) 8, ... 4.Josef Kratochvíl (TJ Náměšť nad Oslavou) 6, 21.Dalimil Fišar (TJ Žďas Žďár nad Sázavou) 4, ... 32 hráčů.

Kategorií D10 a D12 se dívky postupující z Vysočiny nezúčastnily.

D14 : 1.Sabolová (ŠK+DDM Vysoké Mýto) 8, ... 13.Jitka Košutová (TJ Náměšť nad Oslavou) 3.

Podrobné výsledky lze nalézt na www.chessfm.cz .

(MIČ)

 

Zleva: Josef Kratochvíl, David Mičulka, Jitka Košutová, Rudolf Zezula