Náměšť přivezla z mistrovství dvě stříbra

Ve dnech 25.-29.října se v Rosicích konalo Mistrovství Moravy a Slezska mládeže do 16 let v šachu. Mezi více než 200 dětmi bojovalo o postup na Mistrovství ČR 8 mladých nadějí z TJ Náměšť nad Oslavou. Přímý postup na MČR H10 měl již zajištěn David Mičulka, další vybojoval v H14 Josef Kratochvíl, spolu s postupem do H12 si Rudolf Zezula přivezl stříbrnou medaili a pohár. Jitka Košutová i Jana Kolínková, která získala v D10 další stříbro a pohár, mohou hrát MČR v březnu 2007 také.

 

Postup zajišťovalo umístění do 7.místa. V nejstarší chlapecké kategorii H16 tvrdě o každý bod bojoval Pepa Kratochvíl, 7.místo a postup vydřel doslova v hodině dvanácté. Tuto kategorii hrál i Tomáš Homola, který se pomalu rozehrával, ale v závěru byl k neudržení. Kategorii do 14 let si vybral David Mičulka, který svým o 4 - 5 let starším soupeřům zle zatápěl a uhrál výborný výsledek. Nejpočetnější zastoupení měla Náměšť v H12. Skvěle si vedl Ruda Zezula, který vybojoval stříbro, u Martina Homoly se projevila nerozehranost podobně jako u staršího bratra, ale taky se postupně rozehrál k dobrému výkonu. Martin i Tomáš Homolovi se svým výsledkem přiřadili k dalším náměšťským na krajskou listinu talentů. Tomáš Košut v prvním kole porazil silného soupeře, ale kvůli zbrklé hře nedosáhl v turnaji na takový výsledek, na který výkonnostně má. Pokud zbytečné chyby odstraní, na dalších turnajích se jistě ukáže v lepším světle. Obě děvčata mile překvapila, Jitka Košutová porazila v prvním kole jednu z favoritek, Jana Kolínková byla nejmladší ve společném dívčím turnaji do 16 let a stříbro z Moravy pro ni jistě bude povzbuzením do dalších turnajů.

 

Výsledky Mistrovství Moravy a Slezska, Rosice 25.-29.10.2006 :

H16 : 1.Roubalík (Zlín), 7.Josef Kratochvíl, 33. Tomáš Homola (oba Náměšť), celkem 51 hráčů.

H14 : 1.Antonín Seidl (Bedřichov), 20.David Mičulka (Náměšť), celkem 55 hráčů.

H12 : 1.Pfeffer (Boršice), 2.Rudolf Zezula, 33.Martin Homola, 51.Tomáš Košut (všichni Náměšť), celkem 56 hráčů.

D14 : 1.Phamova (Zlín), 8.Jitka Košutová (Náměšť).

D10 : 1.Zemková (Frýdek-Místek), 2.Jana Kolínková (Náměšť).

V kategoriích H10, D16 a D12 neměla Náměšť své zástupce.

 

Doprovodný FIDE turnaj vyhrála Eva Kulovaná z Náměště nad Oslavou. Rozbory partii dětí, z kterých se mohli hodně naučit, prováděli mezinárodní mistři, mezi nimi i David Kaňovský.

Na březnovém MČR budeme našim postoupivším nadějím držet palce!

(MIČ)

 

Jana Kolínková

 

 

Rudolf Zezula