Náměšťští šachisté byli v Pardubicích úspěšní

Ve dnech 13.-30.7.2006 probíhá v Pardubicích XVII.ročník mezinárodního festivalu bridže a her, asi největší toho druhu na světě. Náměšťští šachisté se zúčastnili několika z vypsaných turnajů. Ve dnech 13.-16.7. hráli Mistrovství ČR 4-členných družstev a 19.-20.7. Mistrovství Evropy amatérů v několika výkonnostních skupinách. Na obou turnajích byly náměšťské dresy hodně vidět.

 

Na MČR 4-členných družstev hrála TJ Náměšť nad Oslavou v sestavě Petr Mičulka, Josef Kratochvíl, Rudolf Zezula a David Mičulka. Proti ostříleným soupeřům (turnaj bez rozdílu věku) hráli za Náměšť na 2., 3. a 4.šachovnici talentovaní žáci ve věku 14, 11 a 8 let, ale vůbec se nezalekli zkušených dospělých hráčů a například dva nejmladší prohráli každý ze svých 7 partií jen jedinou! V turnaji se mezi 84 družstvy (1/4 ze zahraničí) umístili na výborném 57.místě (35. z ČR). Náměšťské dresy na mladých nadějích vzbuzovaly zpočátku úsměvy na tvářích soupeřů, ale během turnaje se u partií talentů zastavovalo stále více diváků.

 

Turnaje hrané zrychleným tempem 30 minut pro každého hráče na partii byly rozděleny do 4 výkonnostních skupin. Nejsilnější skupina G1 se hrála jako otevřené MČR v rapid šachu. Za účasti mnoha velmistrů z celého světa (celkem hrálo turnaj G1, započítávaný do světové série ACP-tour, 161 hráčů) se na výborném 39.místě (12. z ČR) umístil David Kaňovský, člen extraligového A64, hostující za Náměšť.

 

Turnaj G2 se hrál jako Mistrovství Evropy amatérů do ELO FIDE 2200 v rapid šachu. Nejlépe z českých šachistů se na celkovém 12.místě z 88 hráčů z celé Evropy umístil Jan Tesař z oddílu Caissa Třebíč, též hostující za Náměšť. Petr Mičulka z Náměště se umístil na slušném 53.místě, 13. z ČR.

 

Turnaj G3 se hrál jako Mistrovství Evropy amatérů do ELO FIDE 2000 v rapid šachu. Vynikajícího úspěchu dosáhl náměšťský Josef Kratochvíl, když se jako nejlepší z ČR umístil na 4.místě z 82 účastníků.

 

Turnaj G4 se hrál jako Mistrovství Evropy amatérů do ELO FIDE 1800 v rapid šachu. Krásného výsledku – 29.místa ze 74 účastníků - dosáhl náměšťský David Mičulka. V boji proti dospělým šachistům z celé Evropy si skvěle vedl náměšťský Rudolf Zezula, který skončil na 5.místě. Klobouk dolů a hluboká poklona 11-letému talentu!

 

Náměšťští šachisté si zahráli proti soupeřům z celé Evropy a rozhodně se neztratili. Podrobné výsledky najdete na adrese www.czechopen.net .

(MIČ)