Šachisté u hejtmana

Ve středu 8.listopadu přijali hejtman Miloš Vystrčil a radní Martina Matějková nadějné šachisty kraje Vysočina Evu Kulovanou a Davida Mičulku.

 

Mistryně FIDE Eva Kulovaná je úřadující mistryní ČR žen i juniorek, v uplynulém roce reprezentovala ČR na více turnajích v zahraničí, splnila i normu mezinárodní mistryně. V soutěžích družstev hraje 1. a 2.ligu mezi muži. David Mičulka se na Mezinárodním turnaji šachových nadějí do 8 let umístil na 2.místě, získal bronz na MČR do 8 let, v družstvech hraje 1.ligu mladšího dorostu a krajský přebor mužů. Eva i David hrají za TJ Náměšť nad Oslavou.

 

Hejtman Miloš Vystrčil poděkoval talentům za vzornou reprezentaci kraje Vysočina. V uvolněné debatě se spolu s radní Martinou Matějkovou zajímali o jejich šachovou i nešachovou činnost a na závěr jim popřáli hodně dalších úspěchů ve sportu i v životě.

 

Od letošního dubna byl za vydatného finančního přispění Kraje Vysočina uveden nový projekt Šachového centra talentované mládeže Vysočiny, v rámci kterého využívají mladí šachisté tréninkových soustředění pod vedením nejlepších českých hráčů k rychlému růstu výkonnosti. Letos se soustředění zúčastnilo celkem 23 mladých talentů. Když přičteme morální podporu Kraje Vysočina, dočkáme se jistě v nejbližších letech dalších úspěchů.

(MIČ)