Turnaj šachových nadějí 2006

Beskydská šachová škola Frýdek-Místek uspořádala ve dnech 13.-17.4. tradiční Turnaj šachových nadějí, kterého se letos zúčastnilo 204 dětí z 9 zemí v 6 věkových kategoriích. Kraj Vysočina měl na turnaji 5 mladých šachistů, kteří podali výborné výkony a dva z nich se dostali dokonce na stupně vítězů.

V kategorii do 14 let bojoval mezi 46 chlapci Josef Kratochvíl z TJ Náměšť nad Oslavou, který se umístil na výborném 7.místě, a nebýt prohry v posledním kole, mohl být úspěch ještě výraznější.

V kategorii dívek do 8 let sváděla šachové souboje Jana Kolínková z TJ Náměšť nad Oslavou, která hrála na takovém turnaji poprvé, a nakonec skončila na 11.místě.

V kategorii chlapců do 8 let měla Vysočina dokonce tři zástupce, Davida Mičulku a Jakuba Dolejšího z TJ Náměšť nad Oslavou a Víta Kratochvíla z DDM Velké Meziříčí. David sváděl souboj o 1.místo s Polákem Dudou, nakonec se musel spokojit s 2.místem. Kuba byl největším překvapením turnaje, po skvělém výkonu a výhře nad Rusem v posledním kole se taky probojoval na stupně vítězů. Vít získal stejně jako Kuba hodně turnajových zkušeností a umístil se v polovině startovního pole.

Výsledky Turnaje šachových nadějí, Frýdek-Místek 13.-17.4.2006 :

Kategorie chlapců do 14 let : 1.Michal Obrusnik (Polsko) 7,5 bodu, ... 7.Josef Kratochvíl (Náměšť) 6, celkem 46 účastníků.

Kategorie dívek do 8 let : 1.Martina Fusková (Staré Město) 7 bodů, ... 11.Jana Kolínková (Náměšť) 3,5, celkem 14 dívek.

Kategorie chlapců do 8 let : 1.Jan-Krzysztof Duda (Polsko) 8,5 bodu, 2.David Mičulka (Náměšť) 8, 3.Jakub Dolejší (Náměšť) 6,5, 4.Piotr Klimek (Polsko) 6, 5.Richard Štefaník (Staré Město) 6, ... 21.Vít Kratochvíl (Velké Meziříčí) 4,5, celkem 39 chlapců.