Mladší žáci ZŠ Husova z Náměště šestí v ČR

Pod nejvyšší vrchol Beskyd, Lysou horu, se ve dnech 27.-28.března 2007 sjelo celkem 26 družstev mladších žáků, která postoupila z krajských kol na Mistrovství ČR škol v šachu. S nemalými ambicemi na mistrovství odjíždělo i družstvo ZŠ Husova z Náměště nad Oslavou, které suverénně vyhrálo krajský přebor.

Mistrovství ukázalo, že úroveň hry mladších žáků se neustále zvyšuje a držet krok s nejlepšími není vůbec jednoduché. Náměšťské družstvo ve složení Rudolf Zezula, David Mičulka, Tomáš Košut a Jakub Dolejší bojovalo celý turnaj na předních stolech a po předposledním kole bylo na průběžném 3.místě. V posledním kole hráli proti vedoucímu družstvu z Rychnova nad Kněžnou. V případě vysokého vítězství mohla ZŠ Husova mistrovství vyhrát, ale poslední kolo se vůbec nevydařilo a vysoká prohra srazila Náměšť z medailových pozic až na 6.místo. ZŠ Husova prokázala, že patří do republikové špičky, přesto se vrací bez medailí. I těsná prohra v posledním kole by stačila na bronz.

Z jednotlivců podali výborný výkon Ruda Zezula, který skončil pátý na 1.šachovnici, David Mičulka získal cenu za 2.místo na 2.šachovnici. Také Tomáš Košut hrál dobře, na „trojce“ se vešel do první desítky. Kuba Dolejší se snažil, ale proti až o 3 roky starším soupeřům z republikové špičky se ještě neprosadil, snad příští rok ! Další postoupivší z Vysočiny, ZŠ z Pelhřimova, skončila na 20.místě.

Výsledky MČR škol v šachu, 1.-5.třída : 1. ZŠ Javornická, Rychnov nad Kněžnou, 2. 6.ZŠ, Frýdek-Místek, 3. 4.ZŠ Most, 6. ZŠ Husova Náměšť nad Oslavou, 20. ZŠ Krásovy domky Pelhřimov, celkem 26 družstev.