Talent Cup vyhrál David Mičulka z Náměště

Beskydská šachová škola uspořádala ve dnech 7.-9.září 2007 turnaj šachistů do 10 let pod názvem Talent Cup. Do hotelu Srdce Beskyd v Čeladné – Podolánkách se sjela silná konkurence 67 dětí z České republiky, Slovenska a Polska včetně mistrů ČR a SR a několika medailistů z mistrovství zúčastněných zemí.
 

Prostředí horského hotelu poskytlo mladým talentům výborné zázemí. Pořadatelé připravili soutěžícím příjemné prostředí hracího sálu, kterému vévodily obří šachy a přes 2 m vysoký maskot Frymík, který při závěrečném ceremoniálu ožil. Každý z hráčů měl na partii po 40 minutách s přídavkem 30 sekund na elektronických hodinách za tah, díky dostatku času tak vznikaly kvalitní partie. Nejvíce bodů z devítikolového turnaje získali David Mičulka z TJ Náměšť nad Oslavou a Matěj Svoboda z BŠŠ Frýdek-Místek, kteří skončili s bodovým náskokem před svými pronásledovateli. Nejlepší pomocná hodnocení měl David Mičulka, který hrál proti celé špičce a jako jediný neprohrál žádnou partii. Procvičil si útoky i kombinace. Za vítězství si odvezl 2 poháry (jeden z nich putovní, ten bude muset za rok buď vrátit, nebo obhájit, 10 let bude mít až napřesrok), zlatou medaili, diplom a z věcných cen si vybral skleněné šachy. Matěj Svoboda zaujal bojovností, kdy po prohře hned ve 2.kole turnaje posléze díky kombinační zralosti a houževnatosti porazil konkurenty a ztrátu dohnal. TJ Náměšť nad Oslavou měla v turnaji ještě jedno zastoupení. Vít Kratochvíl patřil se 4.výkonnostní třídou k papírovým outsiderům turnaje, ale zahrál výborně a prokázal, že výkonnostně roste a se ziskem 50% bodů se propracoval do lepší poloviny výsledkové listiny. Když se zlepší v koncovkách, bude se moci těšit na ještě lepší výsledky. Pořadatelé potěšili všechny zúčastněné originální propisovačkou s logem BŠŠ, názvem turnaje a jmenovkou, všechny partie byly průběžně ukládány v elektronické podobě a tak si všichni zúčastnění budou moci doma přehrát a analyzovat nejen partie vlastní, ale také všech ostatních. Partnerství Beskydské šachové školy s desítkami subjektů (jejichž loga byla vidět všude) podporujících hlavně práci s mládeží pomohlo připravit výborné herní prostředí a spolu s kvalitní konkurencí ze 3 zemí se turnaj po všech stránkách vydařil.
 

Výsledky Talent Cupu, Čeladná 7.-9.9.2007 : 1.David Mičulka (TJ Náměšť nad Oslavou) 7,5 bodu/Buchholz 55,0, 2.Svoboda (BŠŠ Frýdek-Místek) 7,5/50,5, 3.Pavelek (BŠŠ F-M) 6,5/54,0, 4.Šošovička (Slovensko) 6,5/52,0, 5.Klimek (Polsko) 6,5/50,0, ... 33.Vít Kratochvíl (TJ Náměšť nad Oslavou) 4,5/44,5, celkem 67 mladých talentů ze 3 zemí.

(MIČ)